ČO JE BDSM?

Bondage & Discipline, Domination & Submission, Sadism & Masochism

Pre niekoho zvrhlá pre niekoho obľúbená téma. Či už bolo pre vás silné kafe sledovať 50 odtieňov sivej alebo ste dlhodobý nadšenec, na stránkach KINKY.SK si určite prídete na svoje! 

Svet BDSM nie je pre každého, no z vlastných skúsenosti a stretnutí so zákazníkmi nášho e-shopu môžeme s čistým svedomím povedať, že vždy išlo o slušných a milých ľudí. Je jasné, že aj tu sa nájdu výnimky, ale určite netreba túto komunitu vnímať ako “úchylnú”.

Poďme si priblížiť čo je BDSM. Slovo je skratkou anglických výrazov Bondage & Discipline, Domination & Submission, Sadism & Masochism. Hmmm názvy neznejú príliš romanticky, takže si ich objasnime. Vo väčšine prípadov ide o vzťah nadriadený – podriadený. (Domina, Pani, subík, otrok, .. atď.) Ich vzťah je spojený s pre niekoho drsnejšími praktikami. Vo svete BDSM sa široko uplatnia rôzne fetiše (latex, ageplay, dogplay, roleplay, spanking, foot fetish, atď.), využíva sa široká paleta erotických pomôcok – z tých si môžete vybrať z našej ponuky – či už putá, obojky, vodítka, možností je veľa.

Jedným z dôležitých aspektov BDSM je komunita. V našom e-shope sme podporili množstvo BDSM akcií – či už Výstavu nahých žien (v Bratislave aj v Prahe), a taktiež menšie lokálne eventy.

Nie len na týchto akciách ale kľudne aj u seba doma môžete vyskúšať Bondage, čiže zväzovanie – odporúčame robiť s niekým skúseným, aby ste sa vyhli prípadným zraneniam. Na jemnejšie hrátky ako pripútanie k posteli, spútanie rúk, si môže trúfnuť aj začiatočník. Pokiaľ vás lákajú techniky ako kinbaku alebo shibari, odporúčame skúsenejšieho riggera (ten, kto viaže). Na internete nájdete dostatok návodov a videí ako to skúsiť, avšak skúsený rigger vie presne, kde ako pritiahnúť, aby nedošlo k zraneniu.

V každom prípade, pokiaľ ste prišli do nášho e-shopu len tak zo zvedavosti alebo túžite doplniť zásobu svojich BDSM hračiek, ste u nás vítaní. Produkt, ktorý nenájdete v našej ponuke sa budeme snažiť pre vás nájsť, poradíme vám s výberom, a radi zodpovieme vaše otázky týkajúce sa produktov.